Proktologie

úsměv to řekne za Vás

Kdy navštívit proktologii

Důvodem k návštěvě proktologie jsou jakékoli obtíže v oblasti konečníku a přilehlých oblastí, i kdyby mělo jít „jen“ o svědění řitního otvoru. Včasný záchyt problému znamená vždy snadnější léčbu. Pokud pociťujete obtíže ve zmíněné oblasti, s objednáním na vyšetření neváhejte. Potíže jako hemoroidy, trhliny v řitním kanálu či záněty nejsou v moderní době nikterak neobvyklé a rozhodně nejsou důvodem ke studu, byť postihují velmi citlivou oblast lidského těla.

Nejčastější obtíže v řitní oblasti souvisejí s námahou při vyprazdňování. Velký tlak při stolici může narušit normální stav tzv. hemoroidální zóny, která se nachází v přechodu mezi konečníkem a řitním kanálem. Tlakem uvolněné či přerušené vazivo pak vyhřezává ven řitním otvorem, čímž vzniká onemocnění zvané hemoroidy (lidově nesprávně hemeroidy). Dalším patologickým následkem velkého tlaku při stolici mohou být řitní trhliny, které vznikají roztržením výstelky řitního kanálu. Vysoká koncentrace bakterií v oblasti konečníku a řiti pak může způsobovat zánětlivá onemocnění, při nichž se v postižené oblasti tvoří hnisavé útvary. Oblasti konečníku se nevyhýbají ani nádory, a to jako nezhoubné, tak zhoubné. I proto je důležité neodkládat návštěvu proktologa ve chvíli, kdy se objeví jakékoli potíže nebo kdy vaše rodinná zdravotní historie ukazuje na náchylnost k onemocněním v inkriminované oblasti.

Nejčastější problémy vedoucí k návštěvě proktologa

  • svědění řitního otvoru a konečníku
  • vnější a vnitřní hemoroidy
  • poranění konečníku a řitního otvoru
  • krev ve stolici
  • neznámé výčnělky
  • problémy se stolicí
  • namáhavé vyprazdňování
  • pálení řitního otvoru a konečníku
  • jakékoliv nepříjemné pocity v oblasti konečníku a řitního otvoru

Co čekat od vyšetření

Výhodou vyšetření na naší soukromé specializované klinice je přístup lékařů k modernímu vybavení a nejnovějším postupům vyšetření. Naši specialisté používají vždy těch nejšetrnějších možných metod a po celou dobu dbají na fyzický i psychický komfort klienta.

Vyšetřující lékař nejprve udělá anamnézu, tedy probere s vámi vaši zdravotní historii. Vlastní vyšetření konečníku a řitní oblasti provádíme nejčastěji v poloze vkleče. Podle charakteru popsaných obtíží využíváme různých pohmatových a pohledových metod, včetně přístrojového vyšetření – rektoskopie, anoskopie – s možností odběru vzorků tkáně v případech, kdy je to potřeba. V průběhu vyšetření vás podrobně informujeme o krocích, které provádíme, a pocitech, které při nich můžete očekávat.

Běžné vyšetření na proktologii není nijak výrazně bolestivé a většina klientů ho zvládá dobře navzdory určité psychologické bariéře před vyšetřením tak citlivé oblasti. Ať je důvod vaší návštěvy na klinice jakýkoli, můžete počítat s vysoce diskrétním přístupem. Uvnitř ordinace jste vždy pouze vy a ošetřující lékař a i veškerý další personál kliniky je speciálně proškolen v citlivém přístupu.

Jsme tu pro vás

Máme širokou ordinační dobu a krátké objednací termíny. Objednat se k nám na proktologii můžete hned na telefonním čísle +420 225 990 999, přes kontaktní formulář či e-mailem na adrese recepce@intermedico.cz. Naše klinika je snadno dostupná MHD i autem a máme pro vás i hlídané parkoviště, které je pro vás po dobu návštěvy u nás zdarma. Náš profesionální personál se rád postará u váš komfort během celé návštěvy.

Chci se objednat

Napište nám