Operace hemoroidů

hemorrhoidektomie

úsměv to řekne za Vás

Hemoroidy (lidově nesprávně hemeroidy) jsou běžné onemocnění, které postihne alespoň jednou za život minimálně polovinu lidí. Hemoroid je útvar, který vznikne rozvolněním či přerušením vaziva v zóně mezi konečníkem a řitním kanálem. Uvolněná tkáň pak vyhřezává dovnitř řitního kanálu nebo i ven řitním otvorem. V klidovém stavu nemusí hemoroidy až do určitého stadia rozvoje působit větší bolest nebo obtíže, problém nastává s námahou při stolici nebo při velkém fyzickém výkonu. Hodně rozvinuté hemoroidy pak bolí a překážejí i v klidovém stavu.

Více o příznacích a způsobech léčby hemoroidů na samostatné stránce.

Hemorrhoidektomie

Operace začíná celkovou anestezií, aby klient necítil bolest a nepohodlí během zákroku. Chirurg provede řez v oblasti konečníku nebo análního otvoru, aby získal přístup k hemoroidům. Ty poté pečlivě odstraní a vyčistí a uzavře rány.

Staplerová operace hemoroidů

Jedná se o moderní chirurgický zákrok též nazývaný Longova operace, používaný k léčbě vnitřních hemoroidů a prolapsu sliznice konečníku. Je obvykle méně bolestivá než klasická hemorrhoidektomie a má rychlejší dobu rekonvalescence.

Samotný zákrok probíhá v celkové nebo lokální anestezii. Chirurg zavede staplerový nástroj do análního otvoru, aby získal přístup k vnitřním hemoroidům a pomocí něho odstřihne přebytečnou tkáň.

Všechny zákroky v případě hladkého průběhu probíhají v režimu jednodenní chirurgie. Na typu zákroku se vždy předem domluvíte na konzultaci s lékařem.

Našim klientům poskytujeme péči nad rámec péče hrazené zdravotní pojišťovnou. Cena jednorázového vyšetření včetně konzultace k zákroku 2.500 Kč. Kompletní ceník zde.

Kontaktujte nás

Pokud máte zájem o více informací nebo chcete zjistit, zda je tato metoda vhodná pro vás, neváhejte se obrátit na naši kliniku. Jsme dostupní telefonicky na čísle +420 225 990 999, e-mailem na recepce@intermedico.cz, nebo můžete vyplnit kontaktní formulář na našem webu. Obratem se vám ozveme a domluvíme termín konzultace.

4 důvody, proč se objednat k nám

Napište nám

Zobrazit další