Operace hemoroidů

hemorrhoidektomie

úsměv to řekne za Vás

Hemoroidy (lidově nesprávně hemeroidy) jsou běžné onemocnění, které postihne alespoň jednou za život minimálně polovinu lidí. Hemoroid je útvar, který vznikne rozvolněním či přerušením vaziva v zóně mezi konečníkem a řitním kanálem. Uvolněná tkáň pak vyhřezává dovnitř řitního kanálu nebo i ven řitním otvorem. V klidovém stavu nemusí hemoroidy až do určitého stadia rozvoje působit větší bolest nebo obtíže, problém nastává s námahou při stolici nebo při velkém fyzickém výkonu. Hodně rozvinuté hemoroidy pak bolí a překážejí i v klidovém stavu.

Více o příznacích a způsobech léčby hemoroidů na samostatné stránce.

Hemorrhoidektomie

Operace začíná celkovou anestezií, aby klient necítil bolest a nepohodlí během zákroku. Chirurg provede řez v oblasti konečníku nebo análního otvoru, aby získal přístup k hemoroidům. Ty poté pečlivě odstraní a vyčistí a uzavře rány.

Staplerová operace hemoroidů

Jedná se o moderní chirurgický zákrok též nazývaný Longova operace, používaný k léčbě vnitřních hemoroidů a prolapsu sliznice konečníku. Je obvykle méně bolestivá než klasická hemorrhoidektomie a má rychlejší dobu rekonvalescence.

Samotný zákrok probíhá v celkové nebo lokální anestezii. Chirurg zavede staplerový nástroj do análního otvoru, aby získal přístup k vnitřním hemoroidům a pomocí něho odstřihne přebytečnou tkáň.

Všechny zákroky v případě hladkého průběhu probíhají v režimu jednodenní chirurgie. Na typu zákroku se vždy předem domluvíte na konzultaci s lékařem.

Můžete nám zavolat, zaslat SMS na +420 225 990 999, poslat e-mail na recepce@intermedico.cz, nebo můžete vyplnit kontaktní formulář. Obratem, nejpozději však do 60 min se vám ozveme a naplánujeme termín konzultace.

Napište nám

Zobrazit další