Plastika nehtového lůžka

pro vaše krásné a zdravé nehty

úsměv to řekne za Vás

Plastika nehtového lůžka neboli plastika nehtového valu je chirurgický zákrok prováděný pro léčbu různých stavů nebo problémů souvisejících s nehty a nehtovým lůžkem na ruce nebo noze.

Plastika nehtového lůžka je obvykle nezbytná v následujících případech:

  • Zarůstající nehet – Pokud nehet zarůstá do okolní kůže, může to vést k bolesti, zánětu a infekci. Během operace se odstraní část nehtu nebo nehtového lůžka, aby se zabránilo dalšímu zarůstání.
  • Zranění nehtu – Při závažném zranění nehtu nebo nehtového lůžka může být plastika nehtového lůžka nezbytná k obnovení normálního růstu nehtu a estetického vzhledu.
  • Onychodystrofie – To je stav, kdy nehet nebo nehtové lůžko je poškozeno nebo deformováno z důvodu nemoci nebo jiných podmínek. Plastika nehtového lůžka může pomoci obnovit normální tvar nehtu a lůžka.
  • Chronické záněty – Pokud dojde k opakovanému zánětu nehtového lůžka (paronychie), může být plastika nutná k odstranění postižené tkáně a zabránění dalšímu zánětu.

Chci se objednat

Jak probíhá plastika nehtového lůžka

Před zákrokem na klinice INTER MEDICO vždy předchází konzultace s lékařem, se kterými si domluvíte termín zákroku. V den zákroku lékař znecitliví postižený nehet a okolí lokální anestezií. Tím se minimalizuje nepohodlí a bolest během zákroku. Pokud je důvodem plastiky zarůstající nehet nebo poškozená tkáň, lékař provede odstranění těchto částí. Pokud je nehtové lůžko deformované nebo poškozené, lékař provede potřebné opravy, aby obnovil normální tvar a strukturu. Po dokončení oprav může být potřeba šití, aby se zajistilo správné zahojení rány.

Po plastice nehtového lůžka je důležité dodržovat pokyny lékaře ohledně péče o ránu, aby se minimalizovalo riziko infekce a zajistilo optimální hojení. Zotavení po zákroku může trvat několik týdnů a během tohoto období byste měli vyhnout činnostem, které by mohly způsobit další poškození nebo zánět.

Našim klientům poskytujeme péči nad rámec péče hrazené zdravotní pojišťovnou. Cena jednorázového vyšetření včetně konzultace k zákroku 2.500 Kč. Kompletní ceník zde.

4 důvody, proč se objednat k nám

Můžete nám zavolat, zaslat SMS na +420 225 990 999, poslat e-mail na recepce@intermedico.cz, nebo můžete vyplnit kontaktní formulář. Obratem, nejpozději však do 60 min se vám ozveme a naplánujeme termín konzultace.

Napište nám

Zobrazit další