Slepé střevo

appendektomie

úsměv to řekne za Vás

Slepé střevo, červovitý přívěsek nebo apendix je malý a tenký výběžek na začátku tlustého střeva. Nachází se na pravé straně břicha poblíž kyčelního kloubu. Jeho přesná funkce nebyla zatím zcela objasněna. Bohužel je náchylný k zánětům, které obvykle končí chirurgickým odstraněním.

V praxi rozlišujeme akutní a chronický zánět slepého střeva. Při akutním zánětu slepého střeva klient obvykle pociťuje velmi prudkou bolest v pravém spodním břiše u kyčelního kloubu, která se rychle zhoršuje a kterou může doprovázet pocit na zvracení, zvracení, zvýšená teplota, nadýmání a omezená pohyblivost břicha. Doporučujeme tady okamžitě vyhledat lékařskou pomoc.

Jaké jsou příznaky chronického zánětu slepého střeva

Chronický zánět slepého střeva není zdaleka tak intenzivní jako zánět akutní. Bolest v pravém spodním břiše není stálá, doprovází ji nevolnost a snížená chuť k jídlu. Tento stav se může vyvíjet několik týdnů až měsíců. Vzhledem k nespecifičnosti příznaků může být těžké chronický zánět slepého střeva identifikovat.

Pokud máte podezření na chronický zánět slepého střeva nebo pociťujete nepravidelné bolesti na pravé straně spodního břicha, neváhejte se objednat k našim specialistům na INTER MEDICO, kteří se o vás rádi postarají a pomohou vám odhalit důvod vaší bolesti. Ne vždy se musí jednat o chronický zánět slepého střeva. V úvahu připadá též kýla případně při vyšším umístění bolesti např. žlučník. Lékař s vámi váš stav zkonzultuje a provede řadu vyšetření a testů, po kterých určí diagnózu.

Objednat se

Odstranění slepého střeva – Appendektomie

Appendektomie je chirurgický zákrok, při kterém se odstraní apendix. Zákrok se nejčastěji provádí těmito způsoby:

  • Otevřená appendektomie – Chirurg provede větší řez (cca 5-10 cm) v oblasti pravého dolního břicha a odstraní apendix.
  • Laparoskopická appendektomie – Chirurg provede více malých do břišní dutiny a pomocí laparoskopu odstraní appendix.

Laparoskopická appendektomie je méně invazivní a obvykle má rychlejší dobu regenerace.

Můžete nám zavolat, zaslat SMS na +420 225 990 999, poslat e-mail na recepce@intermedico.cz, nebo můžete vyplnit kontaktní formulář. Obratem, nejpozději však do 60 min se vám ozveme a naplánujeme termín konzultace.

Napište nám

Zobrazit další