Flebologie

úsměv to řekne za Vás

Flebologie je lékařský obor, který se zabývá žilním systémem. Nejčastějším důvodem, proč lidé vyhledávají flebologa, je léčba varixů neboli křečových žil. Cévní specialisté na klinice INTER MEDICO jsou připraveni zajistit vám špičkovou péči o žilní systém v zázemí moderní soukromé kliniky vybavené novými přístroji. Jsme tu pro vás, ať už potřebujete řešit varixy z důvodů zdravotních, protože jsou u vás jedním z projevů žilní nedostatečnosti, která je spojená s dalšími onemocněními, nebo se chcete zbavit křečových žil z estetických důvodů. Máme krátké objednací časy na vyšetření i zákroky a objednat se k nám na flebologii můžete i bez doporučení praktického lékaře na telefonním čísle +420 225 990 999, e-mailem na adrese recepce@intermedico.cz či přes kontaktní formulář na těchto stránkách.

Léčba a odstranění varixů

Léčba varixů stojí obecně na čtyřech pilířích, z nichž ne všechny se uplatní u každého klienta či klientky. Prvním je omezení rizik a návyků, které jsou nepříznivé pro žilní systém, jako je nadváha, dlouhodobé sezení či stání bez pohybu a další. Druhým pilířem je posílení schopnosti žil vypouštět krev směrem zpět k srdci kompresními pomůckami. Třetím z pilířů konzervativní léčby je užívání medikace a přípravků, které podporují pevnost žilních stěn. V případech, kdy jsou varixy již rozvinuté a představují pro klientku či klienta estetické nebo zdravotní omezení, přichází na řadu čtvrtý pilíř v podobě odstranění varixů. Odstranění provádíme nejčastěji laserem. Všechny zákroky k odstranění varixů, které nabízíme na klinice INTER MEDICO, jsou takzvaně miniinvazivní a po zákroku a krátkém odpočinku v zázemí kliniky mohou klienti odejít rovnou domů.

Konkrétní postup léčby a volba zákroku závisí na rozsahu postižení, celkovém zdravotním stavu klienta a v neposlední řadě na jeho přání. Na klinice INTER MEDICO jsou klienti vždy zapojeni do rozhodování o své léčbě a před jakýmkoli vyšetřením nebo zákrokem mají vždy k dispozici podrobné informace o všech souvislostech nabízené léčby.

Jak probíhá vyšetření na flebologii

Základem vyšetření je ultrazvuk dolních končetin, z nějž rozpoznáme přesný rozsah postižení žilního systému. Lékař – cévní specialista s vámi během vstupního vyšetření důkladně probere váš aktuální zdravotní stav i anamnézu, tedy historii zdravotních problémů u vás i ve vaší rodině. Na základě popsaných a zjištěných potíží navrhujeme nejvhodnější postup léčby, která může a nemusí zahrnovat odstranění varixů. Lékař vám přesně popíše léčebný postup, vysvětlí průběh doporučovaných zákroků a doporučí vhodné kompresní pomůcky, jako jsou například kompresní punčochy. V případě potřeby předepisujeme i další medikaci. Na konci vyšetření s vámi sestra domluví termín další návštěvy či termín zákroku.

Můžete nám zavolat, zaslat SMS, poslat e-mail, nebo můžete vyplnit kontaktní formulář. Obratem se vám ozveme zpět.

Napište nám